Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności. Zamknij okno

Pomoc
|
Zaloguj się
|
Zarejestruj się

Pomoc

Testy

                   

Czym są testy?

 Przed rozpoczęciem treningu warto wcześniej zrobić testy, aby poznać swoje mocniejsze i słabsze strony, a co za tym idzie – dowiedzieć się na czym należy się skupić podczas treningów. Na podstawie wyników testów zostanie dobrany dla Ciebie spersonalizowany trening, o odpowiednim poziomie trudności. Ćwiczenia badają sześć funkcji poznawczych: pamięć roboczą, szybkość i dokładność pracy, antycypację, podzielność uwagi, orientację przestrzenną, oraz myślenie logiczne. Wyniki zostaną zachowane w Twoim profilu abyś mógł . Nie będą jednak widoczne dla innych użytkowników portalu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat testów, odwiedź stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/mod/test/oot

 

Test pamięci roboczej.

 W tym teście badana jest Twoja pamięć. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej funkcji poznawczej przejdź na stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/cms/cwiczone-funkcje/pamiec

 

Test antycypacji.

 W tym teście badana jest Twoja zdolność do przewidywania. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej funkcji poznawczej przejdź na stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/cms/cwiczone-funkcje/przewidywanie

 

Test szybkości i dokładności pracy.

 W tym teście badana jest Twoja szybkość i dokładność pracy. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej funkcji poznawczej przejdź na stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/cms/cwiczone-funkcje/szybkosc

 

Test podzielności uwagi.

 W tym teście badana jest Twoja podzielność uwagi. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej funkcji poznawczej przejdź na stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/cms/cwiczone-funkcje/uwaga

 

Test orientacji przestrzennej.

 W tym teście badana jest Twoja orientacja w przestrzeni. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej funkcji poznawczej przejdź na stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/cms/cwiczone-funkcje/orientacja-przestrzenna

 

Test myślenia logicznego.

 W tym teście badana jest Twoja zdolność do logicznego rozumowania. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej funkcji poznawczej przejdź na stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/cms/cwiczone-funkcje/myslenie

 

Wyniki testów.

 Po wykonani testów, będziesz mógł sprawdzić otrzymany przez Ciebie wynik w zakładce profil ---> mój profil. Zobaczysz wynik ogólny, oraz wyniki z poszczególnych testów.

Wyniki zostaną zachowane, abyś mógł śledzić swoje postępy.Możesz zobaczyć jak wypadasz w porównaniu z innymi użytkownikami portalu, dzięki czemu wiesz nad jakimi funkcjami poznawczymi warto popracować. Widzisz również kiedy badanie zostało przeprowadzone, procent osób które otrzymały lepsze i gorsze wyniki od Ciebie, oraz masz możliwość powtórzenia testu.

Treningi

 Możesz samodzielnie wybierać ćwiczenia stymulujące określone funkcje mózgu. Jednakże indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń uwzględniający Twoje mocne i słabe strony, a także potrzeby i cele umożliwi Ci osiągnięcie optymalnych korzyści. Indywidualny trening zostanie rozpisany specjalnie dla Ciebie na podstawie wyników, jakie uzyskasz w teście. Najlepsze rezultaty osiągniesz ćwicząc minimum 15 minut dziennie, 5 razy w tygodniu.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, oraz rozpocząć odpowiedni dla Ciebie trening odwiedź stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/mod/trening/oot

 

Trening ogólny.

Trening indywidualny polecamy wszystkim osobom, którym zależy na dynamicznym rozwoju kariery zawodowej oraz uczniom i studentom chcącym zdobywać ponadprzeciętne wyniki w nauce. Ponadto, ćwiczenia w trybie treningu indywidualnego są efektywnym wsparciem dla osób pokonujących trudności wynikające z dysfunkcji uwagi czy pamięci, np. ADHD czy dysleksji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i rozpocząć trening, odwiedź stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/mod/trening/ogolny

 

Trening kierowcy.

Do treningu zachęcamy wszystkich kierowców a w szczególności kandydatów przystępujących do egzaminu na prawo jazdy oraz kierowców starszych wiekiem. Liczne niepowodzenia podczas egzaminu na prawo jazdy niejednokrotnie wynikają z tego, że jedna lub kilka z powyższych funkcji nie jest wystarczająco dobrze wykształcona. Także niektórzy kierowcy starsi wiekiem skarżą się na trudności w uczestniczeniu w ruchu drogowym. Wyćwiczenie niektórych funkcji poznawczych może pomóc przezwyciężyć te trudności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i rozpocząć trening, odwiedź stronę:

https://www.szarakomorka.pl/mod/trening/kierowcy

Trening 55+

Trening skierowany jest do osób, które wraz z upływem lat dostrzegają u siebie spadek sprawności intelektualnej lub chcą jemu zapobiegać. Powszechnie uważa się, że wraz z wiekiem nasze myślenie staje się wolniejsze a szare komórki pracują na coraz niższych obrotach. Spowolnienie pracy mózgu często wywołane jest rutyną, w jaką wpadamy po osiągnięciu życiowej stabilizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i rozpocząć trening, odwiedź stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/mod/trening/55

 

Ćwiczenia.

                  

Na czym polegają ćwiczenia?

Jeśli chcesz poćwiczyć funkcje poznawcze poza planem treningu, możesz również skorzystać z ćwiczeń. Z niektórych możesz korzystać za darmo. Ćwiczenia podzielone są na kategorie – każde ćwiczenie trenuje inne funkcje poznawcze takie jak pamięć robocza, szybkość i dokładność pracy, antycypacja, podzielność uwagi, orientacja przestrzenna, oraz myślenie logiczne.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat ćwiczeń i rozpocząć trening, odwiedź stronę:

 

http://www.szarakomorka.pl/mod/cwiczenia

 

 

O nas

O projekcie Blog Gry ANDROID Kontakt Dla mediów Działanie pamięci Koncentracja uwagi Rozumowanie logiczne Orientacja w przestrzenni Polityka prywatności

Dlaczego warto

Testy Ćwiczenia Regulamin Brainfit.pl
Facebook Twitter Google + Nasza Klasa Blip Goldenline Youtube
rozpocznij Trening

Działanie mózgu

Zdrowie ADHD Dysleksja Choroba Alzheimera Deficyty pamięci Udar mózgu Ćwiczenia mózgu

Ćwiczenia mózgu

Trening pamięci Trening umysłu Ćwiczenia logiczne Gry umysłowe Gry dla mózgu Trening mózgu Trening uwagi Ćwiczenia pamięci
Innowacyjna Gospodarka Promental
Copyright by Promental Sp. z o.o.
projektowanie stron WebdesignArt