Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności. Zamknij okno

Pomoc
|
Zaloguj się
|
Zarejestruj się
ZMIERZ SIĘ Z INNYMI

Podziel się linkiem

Uwaga

Naszym naturalnym środowiskiem jest otoczenie bogate w różnego rodzaju bodźce, które możemy odbierać różnymi zmysłami – wzrokiem, słuchem, węchem, dotykiem czy smakiem. Jedne z nich odbieramy bez większego wysiłku, inne zaś wymagają od nas więcej koncetracji.

W przeciwieństwie do liczby bodźców występujących w otoczeniu, nasza koncentracja ma ograniczony zakres działania. Dlatego aby sprawnie działać w wielozadaniowym i wielowymiarowym środowisku, musimy dokonywać nieustającej selekcji bodźców.

Dzięki koncentracji jesteśmy w stanie skupić się na wybranej informacji i odrzucić pozostałe, np. przeczytać skomplikowaną instrukcję lub napisać trudny raport pomimo hałasu dobiegającego z zewnątrz lub kontrolować kilka bodźców jednocześnie, np. prowadzić samochód jednocześnie rozmawiając z pasażerem siedzącym obok.

Idealną sytuacją jest przetwarzanie tylko tych informacji, które są istotne z punktu widzenia naszych celów. Powszechne „odpływanie myślami” czy roztrzepanie mają związek z deficytami w zakresie którejś z funkcji uwagi. Deficyty wynikające z braku koncentracji leżą u podstaw zaburzenia zwanego ADHD.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają na poprawę funkcjonowania w zakresie koncentracji. SzaraKomórka zawiera szereg gier zaprojektowanych w tym celu:

O nas

O projekcie Blog Gry ANDROID Kontakt Dla mediów Działanie pamięci Koncentracja uwagi Rozumowanie logiczne Orientacja w przestrzenni Polityka prywatności

Dlaczego warto

Testy Ćwiczenia Regulamin Brainfit.pl
Facebook Twitter Google + Nasza Klasa Blip Goldenline Youtube
rozpocznij Trening

Działanie mózgu

Zdrowie ADHD Dysleksja Choroba Alzheimera Deficyty pamięci Udar mózgu Ćwiczenia mózgu

Ćwiczenia mózgu

Trening pamięci Trening umysłu Ćwiczenia logiczne Gry umysłowe Gry dla mózgu Trening mózgu Trening uwagi Ćwiczenia pamięci
Innowacyjna Gospodarka Promental
Copyright by Promental Sp. z o.o.
projektowanie stron WebdesignArt